Czym zastąpić alkohol na bezalkoholowe drinki?

Napoje bezalkoholowe i niskoalkoholowe (NoLo)

Niegdyś niszowa przestrzeń na napoje o niskiej zawartości alkoholu lub bez alkoholu rozrasta się, aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu konsumentów. Zmienia się styl życia, podobnie jak podejście do alkoholu, ze szczególnym naciskiem na dobre samopoczucie, zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne.

Ta zmiana jest postrzegana jako sposób na zapobieganie chorobom, zrównoważenie emocji i złagodzenie naszego coraz bardziej stresującego życia. Napoje pozbawione alkoholu są postrzegane jako integralna część tej zmiany, umożliwiając ludziom nawiązywanie kontaktów towarzyskich i napicie się drinka bez bagażu, jaki towarzyszy prawdziwym napojom. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tej kategorii i trendach, które pojawiły się ostatnio.

Zdrowe napoje dla osób prowadzących aktywny tryb życia

W ciągu ostatniej dekady lub dłużej nastąpiła zasadnicza zmiana w naszej kulturze żywienia w kierunku zdrowego stylu życia i dobrego samopoczucia, który pozwala na bardziej krytyczne spojrzenie na spożycie alkoholu. Jest to szczególnie widoczne w młodszej grupie demograficznej, gdzie badanie rządowe w Wielkiej Brytanii wykazało, że około 29% osób w wieku 16–24 lat nie pije alkoholu – a liczba ta wzrosła o 18% od 2005 r. Po drugiej stronie Morza Irlandzkiego, co zaskakujące, około jedna czwarta dorosłych Irlandczyków nie pije alkoholu, a w Dublinie niedawno otwarto pierwszy w kraju stały bar bezalkoholowy. Dzieje się to w mieście słynącym z pubów i kultury picia. Australia, kolejny kraj mający słabość do jednego lub dwóch drinków, również obserwuje zmianę postaw i zachowań wobec alkoholu.

Coraz popularniejsze są zdrowsze alternatywy napojów

W 2018 r. analitycy branżowych badań rynku IBISWorld stwierdzili, że konsumenci mają „rosnące obawy związane z otyłością i innymi powikłaniami zdrowotnymi” – jest to tendencja, która pojawiła się w Australii w ciągu ostatnich pięciu lat. Dzięki temu ludzie sięgają po napoje o niskiej zawartości alkoholu lub bezalkoholowe wraz z piwem, aperitifami i alkoholami wysokoprocentowymi, a wszystko to w „nowej” karcie drinków i na półkach supermarketów. W Wielkiej Brytanii odzwierciedla to wzrost sprzedaży win bezalkoholowych w sieci supermarketów Ocado, gdzie w 2018 r. sprzedaż wzrosła o 42%. Tę samą tendencję można zaobserwować w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedaż napojów niskoalkoholowych i bezalkoholowych przewiduje się, że do 2022 r. wzrosną o około 32%, co stanowi trzykrotność wzrostu odnotowanego w ciągu ostatnich pięciu lat. Mimo to napoje bezalkoholowe nadal stanowią nowość.

Czego nie wiesz o winie pozbawionym alkoholu

Prawda jest taka, że większość ludzi nie wie zbyt wiele o winach pozbawionych alkoholu. Pierwszą rzeczą, którą należy wyjaśnić, jest to, że zaczyna swoje życie jako zwykłe wino – z alkoholem – który następnie usuwamy po fermentacji w sprytnym procesie przy użyciu kolumny Spinning Cone. Powoduje to usunięcie alkoholu w procesie odparowania, dzięki czemu możesz cieszyć się winem bez żadnych konsekwencji, jakie daje pełny napój alkoholowy.

Dlaczego wino pozbawione alkoholu jest tak popularne?

Ludzie sięgają po wino pozbawione alkoholu z różnych powodów osobistych. Z opinii konsumentów wynika, że ludzie ograniczają spożycie alkoholu ze względów zdrowotnych, podczas gdy inni chcą schudnąć, dlatego starają się unikać wysokokalorycznych napojów alkoholowych i uważają, że są one znacznie mniej kaloryczne (mniej niż o połowę mniej niż zwykłe wino) ) w naszych winach duży plus. Przyszłe matki i matki karmiące piersią mogą również rozkoszować się naszą ofertą, nie martwiąc się o wpływ alkoholu na ich ciążę i dziecko. Dochodzi jeszcze aspekt czysto towarzyski i korzyści płynące z posiadania wyrafinowanej opcji napojów bezalkoholowych, która pozwala na wypicie drinka bez picia. Nadal możesz cieszyć się grillem i kilkoma drinkami z przyjaciółmi, a następnie wrócić do domu bez obawy, że zostaniesz poddany badaniu alkomatem. Wszystkie dane rynkowe wydają się wspierać przejście na zdrowy styl życia – należy więc spodziewać się większej liczby opcji napojów bezalkoholowych w barach, na imprezach i na półkach supermarketów.

Oceń: 4/5 z 1 ocen
Udostępnij: